O mně


Milí přátelé a návštěvníci,

těší mě, že jste zavítali na mé stránky a chcete se o mně dozvědět více. Život každého z nás je lemován mnoha prožitky a zkušenostmi a je na nás, jaký k nim zaujmeme postoj, jak je pro sebe vyhodnotíme. V každé životní situaci se pro nás ukrývá klíč k porozumění vlastního života a "Života" vůbec.

Co bylo a je pro mě důležité? Snažit se být sám sebou, být obyčejný Petr. Na nic si nehrát, umět se smát, radovat z maličkostí, vnímat krásu kolem sebe, milovat přírodu, mít rád lidi.

Zajímat se o život a pochopení jeho smyslu a zákonitostí. Za vším je totiž možné vidět skrytý řád a souvislosti. Baví mě proto poznávat nové a obdivovat nádheru věcí.


Postupem času člověk nabývá přesvědčení, že za vším, co nás potkává, co se nám děje, je ukrytý nějaký smysl. Našim úkolem je ho hledat. Každý v sobě totiž nosí tu neutěšenou otázku PROČ? Proč se mi děje to či ono. A jaký to má důvod? A má vůbec nějaký? Já ho pro sebe nalezl v odpovědích, které mi předkládal sám život. Musel jsem se smířit se skutečností, že jeho forma a způsob, jakým mi vrací a předkládá vše k prožití, je velice jednoduchá. "Co člověk zasévá, musí také sklidit."

Vše, co mě v životě potkávalo, mě nakonec vedlo k jedinému...k smíru, k neustálému hledání pokory v sobě a vděčnosti, že smím svůj život žít a vědomě se na něm podílet. Čím větší byl můj zájem o život, tím větší byla i touha pomáhat druhým. Pomoci objasnit, co zatím zůstává skryto. Vyznat se v okolnostech, ve kterých se nacházejí. Nalézt příčinu a změnit tak svůj život k lepšímu.

Umět žít je totiž cesta, která se před člověkem odvíjí. Je jako tanec nebo jízda na kole. Je dobré umět tančit a šlapat ne na špičky, ale do pedálů. 

© 2021 Umění žít - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!