Čistota potravin

27.05.2021

Žijeme v době, která na nás valí spousty požadavků, kterým musíme a máme čelit. Jsme zahlcování přemírou práce, odpovědností, požadavky, destruktivními informacemi a do toho všeho strašák, který nám má šáhnout na naše zdraví a vzít nám jistoty, na které jsme zvyklí. Zřejmě oprávněně.

Aby to byl člověk chopen všechno zvládnout a ustát, potřebuje především sílu, dobré rozpoložení mysli, která člověku dává jistotu, že to vše zvládne. Sílu tělesnou, která kypí zdravím a sílu duševní, která čerpá z vědomí, že žije svůj život, jak nejlépe dovede.

Kde ale tuto sílu vzít?

Každý z nás má tělo, které obdržel, poskytnuté na určité období a má povinnost se o něj co nejlépe starat. Dostali jsme ho již před narozením jako nejdokonalejší stroj, který předčí vše ostatní. Dar, který má jednu podmínku... žádné jiné nedostaneme. To ale přeci zavazuje, viďte? Už ta vidina, že nás provází po celý dlouhý či krátký život by v člověku měla vyvolat tu nejněžnější ohleduplnost a starostlivost o něj.

Vyvíjelo se v souladu s přírodou po milióny let a nic se na jeho funkčnosti nezměnilo. To, co se změnilo především je náš životní postoj. I přesto, že náš tělesný aparát je takovým výdobytkem vývoje k dokonalosti ze strany přírody, přesto (až na malé výjimky) jsme se my, lidé, zcela vyloučili z té, či od té přírody, která nám tento nástroj poskytla. Žijeme v naprostém nesouladu s ní. Vedeme s ní boj a divíme se, že výsledkem našeho snažení jsou útrapy, bolesti, nemoci a celková disharmonie. A je to právě harmonie a soulad s tzv. přírodou, která nám poskytne opět pevný základ pro naše zdravé žití ve všech oblastech. Jako vodítko nám může složit její pozorování. Jistě mi dáte za pravdu, že ve volné přírodě jste asi nenarazili na srnku, která by měla rýmu, slona s kašlem, nebo obézní antilopu. A to právě proto, že nejenom, že jsou v souladu se svým okolím, ale příroda, jak už tento název napovídá je "přirozená". A v přirozenosti je i ukazatel pro nás, jak máme žít a jednat. Tím nemyslím běhat nazí, chodit bos, jíst opět rukama nebo syrovou stravu.

Budeme-li se bavit o zvěři, pak si povšimneme, že zvíře přesně ví, co má jíst, kde to má jíst a kolik toho má snít. Nikdy se nepřejí. Zná přirozeně stav nasycení. Jí to, co mu slouží, co je prospěšné, zdravé a čisté.

A čistota potravin chová v sobě sílu, která je nezbytná pro naše tělesné zdraví. A vlastně celkově pro zdravý životní pocit. Vše nečisté totiž zakalí a zpomalí pochody, které se na tělesné stránce odvíjejí. A ten pocit jistě každý z vás někdy poznal. Stav, který přichází po nebo během určitého jídla. Pocit únavy, nebo tělesného oslabení. Je proto namístě pozorovat a vnímat svůj stav a dle toho pak vyhodnocovat. Může to být zábavou i dobrodružstvím zároveň. Jít po cestě zkoumání a poznání, co nám slouží a pomáhá.

V dnešní době jsme si ale uvykli přijímat vše hotové z regálů našich obchodů, aniž bychom si dali tu práci a zjišťovali, jak na tom to, či ono je. Co mi to dá, jak se budu po tom cítit a co se stane, když budu pravidelně tuto potravinu přijímat za 5, 10 nebo 20 let?

Až na malé výjimky v podobě lokálních pěstitelů a výrobců není opravdu mnoho kvalitních a hlavně čistých potravin, které by člověk zařadil a hlavně postavil na vysoký stupeň, který by mu dal jistotu, že je může radostně přijímat a těšit z nich.

Přesto ale několik takových superhrdinů je, či spíše superpotravin, které by mohly a měly tvořit součást skladby našich jídelníčků. A to především pro jejich vitální sílu, enzymatickou hodnotu a prospěšnost v zacelování a ve výplni míst, která jsou oslabená, nevyživená, mdlá, doslova bez života. Mluvím o zelených potravinách jako je zelený ječmen a jeho doplňující partnerka chlorela. Navzájem totiž tvoří tým, který nezná porážky. Vítězí, protože v sobě chová právě všechny atributy, které tak silně postrádáme a jsou doslova a do písmene z rukou přírody. Ale ne té, kterou zatěžkává vliv člověka a jeho nešetrný přístup, ale z míst, kde základ pro jejich čistotu a sílu je dán už v samotném prostředí jejich pěstování.

Ty, o kterých píšu, člověk nenajde na pultech obchodů, ani pod jejími pulty. Na takové člověk musí narazit. Měl by hledat tam, kde je lidé mají, kde to sami užívají a znakem kvality je jejich zdraví, nadšení a radost. Přesně to, co v dnešní době tolik potřebujeme.
A k tomu vám přeji mnoho sil! 

Pro všechny z vás, kteří se staráte o své zdraví, nebo chcete zlepšit fungování svého organismu, poskytuji slevu na produkty Green Ways.
A to věřím je radostná zpráva, nemyslíte? :)

© 2021 Umění žít - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!